O Honzovi Teplíkovi

Jak jsem opět získal motivaci ke sportu a lépe začal chápat životní situace, a našel jejich řešení

I když moje první seznámení s Neurolingvistickým programovaním proběhlo trošku jiným způsobem, než tomu většinou bývá u ostatních lidí, bylo to velmi zajímavé. Konkrétně se to odehrálo přes koučink, kdy skupinka studentů druhého stupně NLP – NLP Master Practicioner, měla v rámci certifikace možnost pozvat známého, kterého by s pomocí NLP společně provedli kreativním procesem.

Byl to pro mě velký krok z komfortní zóny

Znáte to, když jdete do něčeho, o čem přesně nevíte, co vás čeká? Přesně tak jsem se cítil, když mě na certifikaci pozvali, aby mě procesem provedli. Váhal jsem nad rozhodnutím, či tam mám opravdu jít, ale už při prvním seznámení s absolventy jsem si byl vědom toho, že tito lidé mi jsou nějakým zvláštním způsobem blízcí. Na základě toho jsem byl potom schopný být uvolněný během celého koučinku a nejen sdílet s nimi momentální myšlenky, ale i mít možnost nahlédnout na životní situace jiným způsobem.

Tato životní zkusšenost mě brzy inspirovala k absolvovaní obou stupňů NLP – NLP Practicioner a NLP Master Practicioner.

Honza Teplík, Neurolingvistické programovanie v športe, NLP v športe, šport, motivácia

Ještě předtím, v době, kdy jsem se rozhodoval, zda mám jít na kurz NLP, jsem měl už základní znalosti o psychologii a takté jsem si byl vědom určitých myšlenek, vzpomínek a nedořešených situacií ve svém životě v souvislosti s rodinou, vztahy, přáteli a ve sportě, který tak miluji.

Protože jsem si přál všechno vyřešit, rozhodl jsem se absolvovat NLP Practicioner.

Během celého kurzu a i po něm jsem cítil obrovskou úlevu a odlehčení ...

Podařilo se mi to právě proto, protože jsem pochopil většinu svých myšlenek, strachův a různých chování, a dostal tak možnost být více sám sebou, a nenechat se ovládat negativnými přesvědčeními.

Semináře mě naučili více pracovat se sebou samým, získal jsem schopnost pomáhat ostatním a také velkou empatii. Rovněž se zlepšila moje komunikace s dalšími lidmi, začal jsem lépe chápat životní situace a nalézat jejich řešení.  

Postupem času jsem se dostal do situace, kdy jsem se rozhodl změnit zaměstnání, v kterém mi dlouhodobě něco unikalo, protože jsem celé dni vysedával v kanceláři, a dokázal jsem i pomáhat i kamarádům a přítelkyni při řešení složitých životních situacií. A abych jsem nezapomněl, změnil se i můj přístup a motivace ke sportu.

Honza Teplík, Neurolingvistické programovanie v športe, NLP v športe, šport, motivácia

A přesně to je ono

Honza Teplík, Neurolingvistické programovanie v športe, NLP v športe, šport, certifikácia, Zorica Gajič, NLP Inštitút

Protože jsem vášnivý sportovec, NLP znamenalo pro mě obrovský přínos v rámci sportu a této oblasti se chci věnovat i v budoucnosti. To u mě znamená, že chci pomáhat lidem s motivací ve sportě, pomáhat jim zlepšovat jejich sportovní výkony a ukazovat jim celkový přínos, a význam sportu v životě lidí.

Zřejmě z toho důvodu se nejvíc soustředím na používaní modelu NLP v sportě a v komunikaci. Sám jsem vášnivý sportovec a tak rozumím, jak vekou a důležtou roli ve sportě a ostatních aktivitách hraje psychika. Na základě toho pracuji na stanovovaní a plnění cílů, motivaci a zlepšovaní výkonů.

Sami to znáte a určitě jste si všimli, že komunikáce či už přes sociální  sítě, telefon nebo osobně, probíhá každý den a tím se zvyšuje obtížnost komunikovat a chovat se tak, jak si přejeme. Právě NLP mi umožnilo pomáhat sobě i ostatním chápat dennodenní maličkosti, které nyní pomáham chápat i ostatním, aby jsem zlepšil momentální náladu lidí a omezil budoucí neshody.

A co do budoucna?

Přeji si pracovat s lidmi a napomáhat jim v oblastech, v kterých se necítí příjemně, motivovat je k zdravému životnímu stylu a dosahovaní jejich cílů a snů, a umožnit jim pochopení vlastních myšlenek. Protože právě to je jedna z vůbec nejdůležitějších věcí, nemám pravdu?

Rádi byste se na něco zeptali přímo Honzy?
Napište mu soukromou zprávu