O Zorice Gajič

Od Silvové metody a těžkých životních zkoušek až po NLP Institut, a nádherné naplnění životního poslání

Moje cesta k NLP je  velmi speciální a dá se říci, že nestandardní.

Začátky mé cesty sahají až do roku 1995. V té době jsem byla lektorka „Silvovovy metody“, kde jsem se zaměřovala na využití mysli a kontrolu stresu. Musím říci, že to bylo úžasné. Proškolila jsem téměř 15 000 absolventů na velkých seminářích s fantastickou atmosférou, které mě naplňovali a díky kterým jsem prožívala eufórii, a nádherný vztah s lidmi.

Moje životní štěstí se zvětšilo v období, kdy jsem se stala maminkou. Když se mi narodil syn Ilija, byly to nejúžasnější chvíle v mém životě.

Začali se mi však dít samé zvláštní a zajímavé věci, a přicházela jedna těžká zkouška za druhou.

Navzdory pochopení, že „Silvova metoda“ byla pro mě základem v mé duchovní cestě, jsem měla pocit, že mám jít dále. Nebyl to však jen můj pocit, který mě hnal dále. V týmu okolo "Silvovky" jsme se rozešli a já jsem to vnímala jako velkou bolest.

Nejhorší však bylo, že jsem nejenže zůstala bez práce, kterou jsem vnímala jako něco více – jako „moje dítě“, ale rozpadl se mi i vztah s mým manželem a já jsem zůstala sama s dítětem na ulici a bez práce.

Je to vskutku velmi zvláštní okamžik, když se z velkého úspěchu a podle všech z ideálního manželství vyvine situace, kdy nevíte, jak dál ....

V tu noc jsem měla sen, po kterém se všechno změnilo...

V tu noc jsem měla sen, v kterém jsem slyšela, že někdo mluví o Neuro Lingvistickém Programovaní a hned na to jsem měla schůzku se svým známým Václavem Šlapákem, který prováděl sugestopédii. Připomněl mi, jak si na veletrhu knih v Německu koupil knihu „Principy NLP“ od Josepha O´connora a já jsem zajásala, protože se to jmenovalo stejně jako v mém snu.

V ten moment jsem prohlásila, že budu lektorka NLP a že ho budu učit. Odešla jsem na NLP Univerzitu do Santa Cruz, kde jsem NLP absolvovala u Roberta Diltsa a díky tomu jsem ho nakonec začala učit a stala se mezinárodní certifikovanou lektorkou NLP.

A musím říci, že to bylo právě Neuro lingvistické programovaní, které mi neuvěřitelně pomohlo zpracovat mojí největší výzvu – pocity zklamání a smutku, které jsem si s sebou nesla ze "Silvovky" a z rozpadnutého manželství. Práce s emocemi a zdravé sebevědomí mi dalo NLP hned po absolvovaní Practitioneru.

NLP mi dalo poznání, že neexistují chyby a omyly

Díky NLP jsem pochopila základní princip, který jasně hovoří, že všechno, co se stalo, mělo pozitivní úmysl a má přivést k vyšší úrovni osobního rozvoje. Pochopila jsem, že neexistují omyly a chyby, ale jsou jen výsledky a zkušenosti a na základě toho jsem začala vnímat svoje emoce jako informace.

Postupně jsem se dostala ke coachingu a vytváření mostu mezi lidmi. Stala jsem se majákem, který ukazuje cestu ve tmě a s pomocí NLP dává lidem uzemnění a stabilitu. To mi otevřelo možnost naplnit moje poslaní – stát se součástí změn u lidí. A je to nádherný pocit, který mě stále naplňuje.

V průběhu času jsem potom otevřela Institut NLP v Praze, Bratislavě a Academy NLP v Bělehradě, pomocí kterých jsem začala vytvářet NLP programy pro lidi. Zaměřila jsem se na všechny, kteří chtějí zlepšit svoje komunikační schopnosti a chtějí vystoupit ze strachu a negativních přesvědčení a žít plnohodnotný život podle svých nejdůležitějších hodnot.

Už je to 27 let, co naplňuji své poslání a stále nepřestávám

Všechno to dospělo do bodu, kdy je tomu už 27 roků, co si užívám a žiji svůj život podle mých nejhlubších hodnot, a přitom mám skvělý tým lektorů, kteří sdílejí stejné hodnoty.

A to mě stále vede dále k mému dalšímu snu – v budoucnosti bych chtěla být součástí změny vzdělávání.

Stejně to má i můj syn, kterému je 22 let a studuje psychologii a NLP, a často říká:

„Mami, to je škoda, že neexistuje NLP Univerzita a obor Coaching na vysoké škole.“ „Mladí lidé by díky němu měli do života úplně jinou přípravu a dostali by manuál, jak žít šťastnějším životem a jak používat

Neomezený Lidský Potenciál.“

Rádi by jste se na něco zeptali přímo Zorky?
Napište jí soukromou zprávu