O Davidovi Velešínském

Jak jsem hledal pochopení vztahů a dostal jsem se až k NLP a hypnóze

V době kdy jsem vyrůstal, jsme se často stěhovali a já jsem si stále musel hledat nové kamarády. Tak jsem postupně začal poznávat a chápat, jak je pro mě velmi důležité porozumět ostatním, rychleji navazovat vztahy a získávat oblibu mezi spolužáky a kamarády. Moje zvědavost a touha mě dovedla k tomu, že jsem začal pátrat, jak na to.

Bylo mi tenkrát jen 12 let a už jsem si začal kupovat knížky o psychologii, například od Freuda, Nakonečného a různých dalších autorů, kteří se proslavili svojí prací v psychologii.

Jenže odpovědi, pro které jsem ty knížky kupoval a prohledával, a které by mi pomohli budovat vynikající vztahy, případně získat zmiňovanou oblibu, jsem nenacházel. Byly to jen samé obsáhlé knihy, kterým jsem v té době ještě nedokázal pořádně porozumět a cítil jsem, že stále nemohu najíst, co hledám.

Myslel jsem si, že takové něco neexistuje

Protože se mi dlouhou dobu nedařilo vyhledat ty správné informace a souvislosti, tak jsem si začal myslet, že to, co vlastně hledám, asi ani neexistuje.

Ale to bylo jen do té doby, kdy jsem jednoho dne našel pána, který na poli psychologie doslova čaroval a dělal věci, které mi připadali jako kouzla. A protože jsem intenzivně začal hledat, kde se to naučil on sám, tak jsem se dozvěděl o hypnóze a NLP. Ale to byl ještě jen začátek mé cesty.

Nejdříve jsem si můj velký objev chtěl nechat pro sebe

Když jsem s NLP a hypnózou začínal, chtěl jsem to vědět jen pro sebe a tak jsem k tomu i přistupoval.

Až v průběhu času jsem si uvědomil, že bude o mnoho lepší, když něco tak úžasného a účinného budu sdílet a posunu lidem, kterým tím pádem mohu velmi účinně pomáhat.

Uvědomil jsem si, že všechno je o lidech a pokud umíte s ostatními dobře mluvit, a pokud umíte vytvářet s lidmi příjemné vztahy, tak můžete mít cokoliv co chcete. V tom okamžiku uvědomění jsem cítil, že neexistují žádné hranice, které by člověku bránili v dosáhnutí jakéhokoliv cíle.

Samozřejmě, zavedení této úžasné psychologie mělo ohromné dopady i na moje okolí, v kterém se také začaly odehrávat změny. Jinak řečeno, tím, že jsem se změnil já sám, se změnili i lidé okolo mě.

Najednou bylo všechno lehčí a jednodušší

A co je nejlepší, tak spolu s tím, jak jsem začal poznávat rozmanitost a sílu těchto nástrojů, začalo pro mě být všechno najednou lehčí, jednodušší a dosažitelnější.

To všechno se začalo dít ještě předtím, než jsem se naplno začal věnovat propojení hypnózy a NLP v jeden vynikající funkční celek. Právě hypnóza, ten magický, kouzelný a neuvěřitelně efektivní komunikační nástroj, se stala mojí obrovskou vášní. Stalo se tak i díky velkému mistrovi hypnózy Miltonovi Ericksonovi, který se mimochodem stal a posloužil jako model pro vznik NLP.

Takže v konečném důsledku bylo pro mě spojení hypnózy a NLP velmi smysluplné a logické.

Přeji si, aby měl každý človek možnost žít šťastný a naplněný život

A dnes je to již 11 let co jsem začal studovat NLP a pomáhat ostatním. A to je ono. Kdysi vzdálený sen, který se stal skutečností. Nejen vytvářet vynikající vztahy a pomáhat lidem, ale i naplňovat moje poslaní a životní cestu, na kterou jsem se už jako malý chlapec kdysi dal.

A tou je dát každému, komu budu moci, možnost prožívat život v štěstí a porozumění a pomáhat mu žít ten svůj sen místo toho, aby do snů utíkal. To všechno proto, protože dnes už vím, že je to možné.   

Rádi byste se na něco zeptali přímo Davida?
Napište mu soukromou zprávu