O Danielovi Marčanovi

Danielova cesta k NLP a Psychologii prodeje aneb jak dosáhl toho, po čem toužil

Vzpomínám si na období, kdy jsem se rozhodl začít na sobě pracovat. V mém životě to bylo velmi důležité rozhodnutí. O to důležitější, protože jsem nezačal tvrdě pracovat na mé fyzické stránce, ale začal jsem rozvíjet moje myšlení.

A začalo to velmi nenápadně, nejprve malými krůčkmai po cestičkách osobního rozvoje až do doby, kdy se mi v hlavě utvořila myšlenka vlastního podnikaní, které pro mě znamenalo profesionální pomoc jiným pomocí tajemné  psychologie NLP a hypnózy. Když jsem poprvé slyšel zmínku o NLP, bylo to úžasné. „Wow, super, to chci dělat“ řekl jsem si a okamžitě jsem věděl, že to chci.

NLP a hypnóza, nebo nějaký marketing? Mysleli si, že jsem se zbláznil

Ano, když jsem to pověděl ostatním v mém okolí, tak si nejprve mysleli, že jsem se zbláznil. I přesto jsem měl od první chvíle jasno a byl jsem přesvědčený, že to dokáži, nikdo mi nevěřil a připadal jsem jim divný. Jenže moje touha vytrvat byla silnější než všechna kritika, kterou jsem dostával. 

Moje silná motiváce stát se profesionálem způsobila, že jsem se přihlásil na půlroční výcvik v NLP u Zorky Gajič a tím odstartoval svojí cestu vzdělávaní. Jednalo se o trénink, který navždy změnil můj život.

Moje začátky byly spíše o zklamání, než o šťastných chvílích a rychlém rozběhu.

V průběhu prvních pokusů začít pomáhat, jsem se setkával s různými neúspěchy a někdy těžko snesitelná kritika na mojí osobu narůstala. Lidé se ode mě kvůli mým novým myšlenkám začali odvracet a skoro od nikoho jsem nedostal emocionální podporu, kterou jsem tak velmi potřeboval.

Šel jsem však tvrdě dále za svým a pokračoval jsem v intenzivním vzdělávání. Tak jsem se například dostal i na kurzy hypnózy k Liborovi Činkovi, které mi otevřeli brány, do tajuplného světa tohoto komunikačního umění. Navíc, v tomto období se pomalu blížili termíny na pokračovací půlroční trénink NLP Master se Zorkou, která jen tak mimochodem také patří do malé hrstky lidí, kterým vděčím za to, že v této chvíli můžete číst tento příběh.

Psychologie prodeje na internetu mě úplně pohltila

Čas plynul a ja jsem se při pátrání po odpovědích na důležité otázky v souvislosti s businessem, dostal k psychologii prodeje, internetovému marketingu a copywritingu.

Byl jsem fascinovaný, což způsobilo, že mě to rychle pohltilo a ja jsem se do toho podobně jako do NLP a hypnózy zamiloval. Najkrásnější bylo na tom to, když jsem zjistil, že tyto na první pohled různé oblasti, se nádherně doplňují a zapadají jedna do druhé, jako dokonale vybroušené ozubené kolečka.

Začal jsem proto intenzivně studovat, jak s pomocí NLP tvořit ty nejlepší prodejní texty a stál jsem při zrodu vynikajícího úspěchu

A to od psychologického rozboru ideálního klienta, přes zvýšení účinnosti web stránek, až po tvorbu prodejních stránek s využitím psychologie vlivu a NLP. Celkově mě to stálo mnoho času a energie, ale zatímco si ostatní užívali domácí pohodu plnou nicnedělání, já jsem stále postupoval o cenné kroky vpřed. A vyplatilo se.

To, že se to vyplatilo jsem si nejvíc uvědomil až ve chvíli, kdy se mi podařilo vytvořit prodejní stránku, která zaznamenala nevídaný úspěch. Jeden z mých přátelů mě tehdy poprosil, aby jsem pro něho vytvořil prodejní stránku, která by mu pomohla prodat jeho vzdělávací kurzy. Samozrejmě jsem nemohl odmítnout a po detailních přípravách jsem se pustil do práce. Po několika dnech vznikla prodejní stránka, která vygenerovala obrat přes           400 000€.

WOW. Tak to už bylo něco. Byl jsem velmi šťastný, že se mi podařilo být mu nápomocný při tak fenomenálním úspěchu. Samozrejmě bych to nikdy nedokázal, kdyby jsem nepoznal Neurolingvistické programovaní a kdyby jsem nezačal odhalovat tajemství psychologie internetového prodeje.

Definitivně potvrzuji, že se vyplatilo investovat peníze do mě a mé budoucnosti

Konec konců, s absolutní jistotou mohu říci, že se vyplatila všechna moje rozhodnutí, které jsem do dneška učinil. Vyplatilo se rozhodnout se pro změnu mého života a tvorbu podnikaní. Vyplatilo se investovat skutečně velké peníze do mých výcviků a kvalitních návodů v podobě online kurzů a množství knih, které mám a to i přesto, že si ostatní o mně mysleli a někteří stále myslí že jsem se zbláznil.

Také se vyplatilo poslouchat rady od inteligentních podnikatelů a expertů v oblasti psychologie a internetového prodeja, kteří to v jejich životě dotáhli daleko a kteří mě doteď inspirují stále více a více. Jako například Libor Činka, Zorka Gajič, Erik Hoffmann a samozřejmě i zahraniční experti jako Brendon Burchard, Russell Brunson, Ryian Deiss, Richard Bandler, Michael Hall, Robert Dilts, Igor Ledochowski, Milton Erickson a další.

Jaky je to nyní a co bude dále?

Od doby, kdy jsem ukončil druhý stupeň vzdělávaní v NLP – NLP Master certification, jsem se zase o obrovský kus dále.

Samozrejmě pokračuji ve vzdělávaní a vyhledávám různé kvalitní zdroje a možnosti na to, jak mohu ostatním pomáhat nejen v oblasti profesionální pomoci druhým a psychologii prodeje na internetě, ale jak mohu změnit svět okolo mě na krásnější a šťastnější místo. Je to velká námaha?

Ano, je, ale pamatujte, že platí: 
„Když si človek dovolí konat, tak může prakticky cokoliv“.

Moje certifikáty

NLP Master Practicioner

NLP Practicioner

Osvědčení o absolvovaní tréninku - Jak zaručeně vydělat více s pomocí internetu

Osvedčení o absolvovaní tréninku hypnózy a autohypnózy 1 a 2

Certifikát marketingového kurzu - Digitální garáž

Rádi byste se zeptali na něco přímo Daniela?
Napište mu soukromou zprávu